19 aprilie 2016 Comentarii 0

Anunţ de ultimă oră! Cod galben de inundaţii pe mai multe râuri din ţară!

O atenţionare cod galben de inundaţii a fost emisă în urmă cu puţin timp şi valabilă  în intervalul 19 aprilie, ora 22:00 – 21 aprilie, ora 12:00.

Hidrologii au instituit cod galben pe râurile din bazinele hidrografice: Jiu mijlociu şi afluenţii săi din judeţele Gorj şi Dolj, afluenţii Oltului din judeţele Covasna, Braşov, Sibiu, Gorj, Vâlcea, Argeş, Dolj şi Olt, Vedea superioară şi afluenţi (judeţele Olt, Argeş şi Teleorman), Neajlov superior şi mijlociu (judeţele Argeş, Dâmboviţa şi Giurgiu), Sabar superior (judeţul Dâmboviţa), Ialomiţa superioară şi afluenţi (judeţul Dâmboviţa), Prahova superioară şi afluenţi (judeţul Prahova), bazinele superioare ale râurilor Buzău (judeţele Braşov, Covasna şi Buzău) şi Putna (judeţul Vrancea).

Post-ul Anunţ de ultimă oră! Cod galben de inundaţii pe mai multe râuri din ţară! apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Anunţ de ultimă oră! Cod galben de inundaţii pe mai multe râuri din ţară!

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

Robert Lewandowski și-a păstrat ca amintire mingea cu care a marcat 5 goluri în 9 minute pentru Bayern Munchen

Robert Lewandowski și-a păstrat ca amintire mingea cu care a marcat 5 goluri în 9 minute pentru Bayern Munchen – Robert Lewandowski a uimit marți seară întreaga lume, după ce a …]

Lovitură de teatru la alegerile pentru șefia AJF Ilfov! Nașul lui Laurențiu Reghecampf, contestatul Gabi Oprea, a candidat de unul singur, dar n-a ieșit președinte! L-a lovit un blestem! Înaintea alegerilor, s-a jurat pe ce are mai scump, că nu va mai candida! A făcut-o, iar acum a tras ponoasele!

Lovitură de teatru la alegerile pentru șefia AJF Ilfov! Nașul lui Laurențiu Reghecampf, contestatul Gabi Oprea, a candidat de unul singur, dar n-a ieșit președinte! L-a lovit un blestem! Înaintea …]

Meci dramatic la Torino, Roma – egalată în prelungiri. Inter a revenit pe primul loc

Meci dramatic la Torino, Roma – egalată în prelungiri. Inter a revenit pe primul loc – Vicecampioana AS Roma rămâne fără victorie în ultima lună. Echipa lui Rudi Garcia a …]