10 aprilie 2016 Comentarii 0

Bayern defilează în Budesliga. Dortmund joacă duminică, în runda a 29-a / LIVE

Bayern Munchen continuă marșul către un nou titlu în Bundesliga, după ce a învins în deplasare VfB Stuttgart cu 3-1, într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 29-a a campionatului german de fotbal.

Bavarezii au punctat prin Niedermeier (31, autogol), Alaba (52) și Douglas Costa (89), iar pentru gazde a marcat Didavi (63).

Werder Bremen – Augsburg 1-2
Grillitsch (43)/ Finnbogason (53), Hong Jeong-ho (86)

Hertha Berlin – Hannover 2-2

În clasament, Bayern Munchen este lider cu 75 puncte, urmată de Dortmund 67, Hertha Berlin 49, Moechengladbach 45, Leverkusen 45, Mainz 45, Schalke 44 etc.

Post-ul Bayern defilează în Budesliga. Dortmund joacă duminică, în runda a 29-a / LIVE apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Bayern defilează în Budesliga. Dortmund joacă duminică, în runda a 29-a / LIVE

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

Răzvan Lucescu, victorie în Grecia. Ovidiu Herea l-a ajutat cu un gol în prelungiri

Răzvan Lucescu, victorie în Grecia. Ovidiu Herea l-a ajutat cu un gol în prelungiri – Skoda Xanthi, echipă pregătită de Răzvan Lucescu, s-a impus cu 3-1, în partida disputată pe …]

”Piromanii” de la Wolfsburg au vrut să le dea foc antrenorilor adverși

”Piromanii” de la Wolfsburg au vrut să le dea foc antrenorilor adverși – GERMANIA – etapa a 24-a Meciurile de marți Hannover 96 – Wolfsburg 0-4 Andre Schuerrle (36, 59 …]