8 mai 2016 Comentarii 0

Buducnost Podgorica, echipa la care evoluează Cristina Neagu, a pierdut, duminică, scor 28-30, meciul jucat cu Vardar Skopje, în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin, şi a încheiat competiţia pe locul patru.

Vardar, învinsă sâmbătă de CSM București cu 27-21, s-a revanșat în meciul cu deținătoarea trofeului, și a ocupat pentru al treilea an consecutiv locul al treilea pe podium.

Buducnost, de la care internaționala română Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu 8 goluri, a avut un început foarte slab, fiind condusă cu 5-1 în min. 8. Echipa din Podgorica a reușit să recupereze diferența, egalând în min. 16, 8-8, dar apoi formația macedoneană a preluat iar conducerea cu 10-8 (18). Echipa muntenegreană a intrat la pauză în avantaj, 16-14, iar în repriza secundă a condus la trei goluri în câteva rânduri, 20-17 (37), 22-19 (42), dar a fost egalată, 22-22 (46).

F29A7989
F29A8026
F29A8034
F29A8101

Buducnost a condus cu 26-25 (53), dar a încasat trei goluri consecutive, iar Vardar a preluat controlul, cu 28-26 (56). Neagu a dus-o pe Buducnost la un singur gol (28-27), Vardar a păstrat avansul pe tabelă, câștigând cu 30-28.

Pentru Vardar au marcat Penezic — 7 goluri, Radicevic — 6, Lazovic — 4, Hmirova — 3, Althaus — 2, Covic — 2, Damnjanovic — 2, Dembele — 2, Ihneva — 1, Klikovac — 1.

Pentru Buducnost au înscris Cristina Neagu — 8 goluri, Katarina Bulatovic — 5, M. Mehmedovic — 4, Raicevic — 4, Petrovic — 3, Jaukovic — 2, Cvijic — 1, Pavicevic — 1.

Au arbitrat danezele Karina Christiansen și Line Hesseldal Hansen, iar delegați EHF au fost Nicolae Vizitiu (Rep. Moldova) și Victor Poladenko (Rusia).

Finala competiției se va juca între CSM București și Gyor ETO, duminică, de la 18,45 (ora României).

La final, macedonencele s-au dezbrăcat de bucurie că au ocupat locul 3.

F29A8381F29A8403F29A8408F29A8412F29A8418F29A8423

Post-ul Fetele de la Vardar s-au dezbrăcat de bucurie că au bătut-o pe Cristina Neagu | FOTO apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Fetele de la Vardar s-au dezbrăcat de bucurie că au bătut-o pe Cristina Neagu | FOTO

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

Adevărul despre situația medicală a lui Dănuț Lupu! Fotbalistul avea probleme mai vechi, la plămâni. Pe fondul unei pneumonii, a suferit o insuficiență respiratorie. Avea halucinații, iar soția a decis să-l interneze. Fostul star de la Dinamo și de la Rapid era oricum sub observație de mai multă vreme / EXCLUSIV

Adevărul despre situația medicală a lui Dănuț Lupu! Fotbalistul avea probleme mai vechi, la plămâni. Pe fondul unei pneumonii, a suferit o insuficiență respiratorie. Avea halucinații, iar soția a decis …]

Lucian Sânmărtean este în topul celor mai buni pasatori din lume. E peste Neymar / GALERIE FOTO

Lucian Sânmărtean este în topul celor mai buni pasatori din lume. E peste Neymar / GALERIE FOTO – Lucian Sânmărtean este precum vinul. Cu fiecare an care trece peste el …]

”Paula a fost excepțională. Putem bate și Danemarca”. ^În ”sferturile” CM, miercuri, cu nordicele, de la 21.45

”Paula a fost excepțională. Putem bate și Danemarca”. ^În ”sferturile” CM, miercuri, cu nordicele, de la 21.45 – Naționala de handbal feminin a României s-a calificat, la Kolding, în sferturile …]