10 aprilie 2016 Comentarii 0

Într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 33-a a campionatului englez de fotbal Premier League, Manchester City a învins West Bromwich Albion cu scorul de 2-1. City și-a asigurat victoria prin golurile lui Aguero (19, din 11 m) și Nasri (66), în timp ce pentru oaspeți a punctat Sessegnon (6). Duminică, lidera Leicester a câştigat partida, disputată în deplasare, cu Sunderland, scor 2-0, şi a făcut un pas uriaş spre câştigarea primului său titlu din istorie. Cu cinci etape înainte de final, Leicester are 10 puncte mai mult ca a doua clasată, Tottenham (londonezii joacă astăzi „acasă” cu Manchester United).

Meciurile de duminică
15.30 Sunderland – Leicester 0-2 VIDEO
Vardy (66, 90+5)

Cu a cincea victorie la rând fără gol primit, ”vulpile” au stabilit un nou record personal istoric! Niciodată nu mai reușiseră nici cinci victorii consecutive în Premier League și nici cinci meciuri la rând fără gol primit. Acum au izbutit ambele performanțe ”dintr-un foc”. Conștientizarea faptului că Leicester este atât de aproape de o performanță nemaivăzută, câștigarea primului său titlu din istorie, l-a făcut pe Claudio Ranieri să izbucnească în lacrimi la finalul partidei cu Sunderland, relatează digisport.ro.

Southampton – Newcastle 3-1
Long (4), Pelle (38), Wanyama (55)/ Townsend (65)

West Ham – Aresenal Londra 3-3
Carroll (44, 45+2, 52)/ Ozil (18), Alexis Sanchez (35), Koscielny (70)

În clasament, Leicester conduce cu 72 puncte, urmată de Tottenham 62, Arsenal 59, Man City 57, Man United 53 etc.

Post-ul Leicester, pas mare spre titlu. Tot duminică, Tottenham vs Man. United. Rezultatele din Anglia / LIVE&VIDEO apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Leicester, pas mare spre titlu. Tot duminică, Tottenham vs Man. United. Rezultatele din Anglia / LIVE&VIDEO

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

Tornade puternice în Kentucky. Cel puțin zece oameni au fost răniți | VIDEO și FOTO

Tornade puternice în Kentucky. Cel puțin zece oameni au fost răniți | VIDEO și FOTO – Tornadele fac în continuare ravagii în centrul și sudul Statelor Unite. Acum, cei afectați …]

Cupa României, sferturi: ACS Poli Timișoara – ASA Tg. Mureș 0-0. Echipele de start

Cupa României, sferturi: ACS Poli Timișoara – ASA Tg. Mureș 0-0. Echipele de start – Cupa României, sferturi ACS POLI TIMIȘOARA – ASA TG. MUREȘ 0-0 (ora 18:00, Digi, Dolce) …]

S-a întâmplat în Spania! România a dat cu Lorca de pământ!

S-a întâmplat în Spania! România a dat cu Lorca de pământ! – Reprezentativa feminină a României a câștigat la scor ultima partidă de verificare în stagiul de pregătire desfășurat la …]