7 aprilie 2016 Comentarii 0

Victoria de miercuri seară a nemților de la WfL Wolfsburg în fața uriașilor de la Real Madrid, scor 2-0 (Ricardo Rodriguez – minutul 18, penalty, și Maximilian Arnold – minutul 25), contând pentru manșa-tur a sferturilor de finală din Lgia Campionilor, s-a făcut cu sacrificii din partea ”lupilor”.

La un duel pentru minge cu germanul Toni Kroos, de la Real Madrid, Vieirinha și-a pierdut un dinte în iarbă. Portughezul a continuat să joace, dar i-a făcut semn medicului echipei sale că trebuie să-i oprească sângerarea produsă de agresiunea mijlocașului advers.

Post-ul Liga Campionilor, ”sferturi”: Wolfsburg- Real Madrid 2-0. Un ”lup” și-a pierdut dintele în iarbă! VIDEO apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Liga Campionilor, ”sferturi”: Wolfsburg- Real Madrid 2-0. Un ”lup” și-a pierdut dintele în iarbă! VIDEO

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

FCM Baia Mare donează toate încasările de la meciul din Cupă, cu FC Voluntari, unui copil de 6 ani grav bolnav! – Clubul FCM Baia Mare vrea să îi ofere …]

Horia Tecău joacă ACUM în ”sferturi”, la US Open / LIVESCORE

Horia Tecău joacă ACUM în ”sferturi”, la US Open / LIVESCORE – US OPEN – dublu masculin (sferturile de finală) Pierre-Hugues Herbert (Franța, 12) / Nicolas Mahut (Franța, 12) – …]

Mister KO, dezlănțuit: ”Veți vedea un Lucian Bute în cea mai bună formă din carieră!”

Mister KO, dezlănțuit: ”Veți vedea un Lucian Bute în cea mai bună formă din carieră!” – La 30 aprilie, Lucian Bute va boxa din nou pentru cucerirea unei centuri mondiale, …]