7 mai 2016 Comentarii 0

Simona Halep este în culmea fericirii, după ce a câștigat, sâmbătă, turneul WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari.

”Vreau în primul rând să o felicit pe Dominika pentru parcursul ei. Sunt foarte fericită, este incredibil cum am reușit să obțin acest succes și vă mulțumesc tuturor celor care ați venit să ne urmăriti. Le mulțumesc tuturor românilor din tribune.

La fel, le mulțumesc organizatorilor, m-am simțit ca acasă aici. Îi mulțumesc echipei mele, lui Darren, dar și familiei mele”, a declarat Simona Halep, după ce a primit trofeul din mâinile Nadiei Comăneci.

Simona Halep a învins-o în finală pe Dominika Cibulkova (Slovacia) cu scorul de 6-2, 6-4.

Simona Halep are în palmares 12 turnee câștigate: Nurnberg, ‘s-Hertogenbosch, Budapesta, New Haven, Moscova și Sofia (Turneul Campioanelor II) în 2013, Doha și București în 2014, Shenzhen, Dubai și Indian Wells în 2015, iar în 2016 turneul de la Madrid.

Halep a primit un cec de 912.900 euro și 1.000 de puncte WTA pentru succesul de la Caja Magica și va urca două poziții în clasamentul WTA publicat luni.

Simona Halep a fost precisă cu forhandul FOTO EPA/CHEMA MOYA
epa05293730 Romanian tennis player Simona Halep in action against Slovak Dominika Cibulkova during their Mutua Madrid Open Women's final match played at Caja Magica tennis complex in Madrid, Spain, 07 May 2016.  EPA/JUANJO MARTIN
Simona Halep a fost foarte determinantă în finala de la Madrid FOTO:  EPA/JUANJO MARTIN
Simona Halep a servit excelent în finala de la Madrid FOTO:  EPA/JUANJO MARTIN
Simona Halep, fericită cu trofeul câștigat la Madrid FOTO EPA/CHEMA MOYA
Simona Halep, pe podiumul de la Madrid FOTO EPA/CHEMA MOYA
Simona Halep, pe podium cu Dominika Cibulkova FOTO EPA/CHEMA MOYA

Post-ul Primele declarații ale Simonei Halep, după ce a câștigat turneul de la Madrid. ”Este incredibil!” VIDEO apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Primele declarații ale Simonei Halep, după ce a câștigat turneul de la Madrid. ”Este incredibil!” VIDEO

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

Rostov Don – CSM București (sâmbătă, ora 17.00), bătaie pentru un loc în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal. Decimată, HCM Baia Mare joacă duminică în Muntenegru – // < …]

Tânărul snopit în bătaie într-un autobuz, pentru că ar fi furat un telefon, E NEVINOVAT. Ce riscă agresorii

Tânărul snopit în bătaie într-un autobuz, pentru că ar fi furat un telefon, E NEVINOVAT. Ce riscă agresorii – Cei trei agresori care au luat la bătaie un tânăr, într-un …]

Serena Williams o bagă în sperieți pe Simona Halep din calendarul Pirelli 2016 / GALERIE FOTO

Serena Williams o bagă în sperieți pe Simona Halep din calendarul Pirelli 2016 / GALERIE FOTO – Unul dintre cei mai cunoscuți fotografi ai lumii, americanul Annie Leibovitz, a scos calendarul …]