9 aprilie 2016 Comentarii 0

Naționala masculină de handbal tineret a cedat în fața Sloveniei cu 17-31 (11-14), la Fafe, în Portugalia, și șansele de a merge la Euro sunt infime. România a avut o repriză a doua de coșmar, în care a marcat doar de șase ori, trei dintre reușite venind în primele cinci minute, informează handbalvolei.ro.

Băieții lui Ovidiu Mihăilă și Daniel Apostu au revenit în prima repriză de la 5-12 la 10-12, iar în debutul părții secunde au avut șansa de a se apropia la un gol, însă Ștefan a ratat, la scorul de 16-14.

Pentru România urmează partida cu Portugalia, de sâmbătă, de la ora 20:00.

România-Slovenia 17-31 (11-14)
România: Vasile, Apostu, Merlă (portari), Thalmaier 5 goluri, Bizău 4, Csog 3, Dumitriu 1, Nagy 1, B. Mănescu 1, Heimbach 1, A. Mănescu 1, Constantina, Becheru, Ștefan, Botea, Bologa
Slovenia: Kastelic, Urbic (portari), Marguc 9 goluri, Janc 7, Malus 5, Cvetko 4, Sokolic 2, Velkavrh 2, Vlah 1, Planinc 1, Moljk, Stojnic, Kavcic, Groselj, Kotar

Post-ul Șanse infime pentru naționala masculină de handbal tineret de a mai ajunge la Euro apare prima dată în Libertatea.ro.

Sursa: SportNews – Șanse infime pentru naționala masculină de handbal tineret de a mai ajunge la Euro

The following two tabs change content below.
Ştiri Alba, un portal de ştiri Online - citeşte zilnic cele mai noi ştiri online, din România şi în special din Alba Iulia, Aiud, Blaj, Cugir, Sebeş şi Ocna Mureş. Website-ul Ştiri Alba, a fost creat de o echipa de programatori din Alba Iulia şi în timp, va deveni un adevarat website de ştiri online! Vă mai aşteptăm pe website-ul nostru stiri-alba.com!

Stiri asemanatoare:

Sport 0 Comentarii

România a învins Germania și a ocupat locul 7 la turneul preolimpic de la Trieste

România a învins Germania și a ocupat locul 7 la turneul preolimpic de la Trieste – Naționala masculină de polo pe apă a României a încheiat cu o victorie turneul preolimpic …]

Rezultat-șoc la Monte Carlo. Invincibilul Djokovici, trimis acasă de un ceh aflat pe locul 55 în lume!

Rezultat-șoc la Monte Carlo. Invincibilul Djokovici, trimis acasă de un ceh aflat pe locul 55 în lume! – Zgura nu e prietena lui Novak Djokovici, acesta este un lucru cert, …]

Ciocoiu vechi și nou! ASC Bacău, a fostului atacant, obligată să plătească o sumă uriașă

Ciocoiu vechi și nou! ASC Bacău, a fostului atacant, obligată să plătească o sumă uriașă – Asociația Sport Club Bacău, condusă de fostul atacant al Bacăului și al Stelei, Cristi …]